PŁYTA GAZOWA ELECTROLUX CGS6424BX

Autor Artykuł sponsorowany

Wszystkie urządzenia z czasem się psują i należy je wymienić na nowy sprzęt. Tak też stało się z moją starą płytą gazową.
Z racji, że mam piekarnik elektryczny firmy Electrolux, mój wybór padł właśnie na płyty z tej firmy. Jak do tej pory nie miałam powodu by narzekać na piekarnik, wręcz przeciwnie jestem z niego bardzo zadowolona i właśnie to skłoniło mnie do wyboru tej marki.
Electrolux jest znaną szwedzką marką, swoją pozycję zawdzięcza właśnie niezawodności i ciągłym innowacjom, które tylko ułatwiają życie, obsługę urządzeń. Można tu wyraźnie odczuć, że każdy produkt jest starannie zaprojektowany z myślą o wygodzie konsumenta.
Na stronie https://www.electrolux.pl/ odnalazłam odpowiadającą moim wymaganiom płytę. Wybrałam srebrną, taki właśnie kolor pasował do wystroju mojej kuchni.
Montaż przebiegł bez żadnych problemów, grunt to mieć „złotą rączkę” w domu, sama nie poradziłabym sobie z montażem płyty pod zabudowę.

Płyta ma cztery palniki: jeden duży, dwa średnie i jeden mały. Co mnie zaskoczyło to moc tych palników. Przyzwyczajona byłam do leniwego ognia pod garnkiem a tu spotkało mnie takie zaskoczenie. Trzeba naprawdę uważnie regulować ich moc, ponieważ łatwo jest coś przypalić. Na dużym palniku już nie rumienię cebulki, ponieważ na 100% ją przypalę.
Mam gaz z butli a nie z gazociągu, jednak nie stanowiło to problemu, ponieważ były dwa komplety dysz: jeden do gazu ziemnego a drugi do gazu z butli. Moja „złota rączka” wymieniła dysze na te do gazu z butli.

Bardzo podoba mi się kratka, na której ustawiam naczynia, jest wyższa niż na mojej starej płycie i wygodniejsza w zdejmowaniu z płyty. Składa się z dwóch części, jedna z nich jest krótsza, ponieważ pokrętła do palników znajdują się na części przedniej płyty. Po wciśnięciu i przekręceniu pokrętła iskra pojawia się błyskawicznie.

Nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem czystości płyty. Nadmienię tylko, że najczęściej problemy z mocnymi przypaleniami występują wtedy, gdy nie czyści się na bieżąco, wiem to sama po sobie.
W tym przypadku dbam o czystość płyty i po każdym gotowaniu myję ją wilgotną ściereczką. Podwójna kratka zachęca tylko do regularnego czyszczenia a brak ostrych zakończeń nie zatrzymuje niechcianego brudu. Czyszczenie jest proste i szybkie.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Miejsce mojej pracy w kuchni wygląda teraz schludnie i czysto. W przyszłości wybierając sprzęt do kuchni będę brać pod uwagę produkty tej marki, nie zawodzą i prezentują się znakomicie a mi właśnie o to chodzi. Cena jest bardzo przystępna i nie ścina z nóg. Przeciętny Kowalski spokojnie może pozwolić sobie na tego rodzaju sprzęt.

Wielkie 5 za całokształt!

Lidka

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x