Najtańszy sposób na jedzenie z restauracji – sprawdzamy aplikacje

Autor Artykuł sponsorowany

Zamawianie jedzenia do domu jest bardzo cenionym rozwiązaniem. Szczególnie w dużych miastach branża gastronomiczna świadcząca usługi z dowozem stwarza wiele możliwości. Zamówić można nie tylko pizzę, ale domowe obiady, chińszczyznę, sushi. Dla każdego, coś dobrego. Ale nie każdy wie, że na zamawianiu jedzenia z restauracji można nieco zaoszczędzić. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Jedzenie w restauracji, a marnowanie jedzenia, o co w tym wszystkim chodzi?

Lubisz jedzenie z restauracji, ale zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zjeść taniej? Z całą pewnością jest taka możliwość. Z drugiej strony – w Polsce i na świecie każdego dnia marnuje się naprawdę sporo jedzenia. W jaki sposób można pogodzić te dwie rzeczy? Otóż niektóre lokale umożliwiają zamówienie jedzenia tzw. resztek. To innowacyjny pomysł, ale jak z niego skorzystać? Świetnym rozwiązaniem są specjalne aplikacje, pozwalające zamawiać resztki jedzenia. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Wiele osób z całą pewnością zdziwi się słysząc o resztkach. Na czym właściwie to polega? Nie chodzi tu oczywiście o klasyczne resztki o jakich pomyślało wiele osób. Resztki to po prostu jedzenie, którego danego dnia nie udało się w restauracji sprzedać, ale nie można go też podać ponownie dnia następnego. Co w takiej sytuacji? Teoretycznie trzeba wyrzucić, ale w praktyce udało się wypracować dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć marnowania jedzenia. Niesprzedane danego dnia jedzenie, które nie może zostać ponownie wykorzystane jest sprzedawane właśnie jako resztki. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest naprawdę smaczne jedzenie w zaskakująco niskich cenach.

Jak zamówić resztki?

Zamówienie resztek jedzenia, póki co możliwe jest zazwyczaj tylko w dużych miastach, chociaż rewelacyjna koncepcja może sprawić, że z czasem podbije również rynki nieco mniejszych miast i miasteczek.

Idea stała się na tyle popularna, że powstały specjalne aplikacje na smartfony, które pozwalają zamawiać resztki jedzenia z restauracji. To, z której zaczniesz korzystać jest Twoim indywidualnym wyborem, ale spróbujemy nieco przybliżyć funkcjonalność kilku najpopularniejszych, aby ułatwić Ci wybór, a jeśli temat szczególnie Cię zainteresował, to o wiele więcej informacji znaleźć możesz tu.

Najpopularniejsze aplikacje do zamawiania resztek

W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów powstało i nadal powstaje sporo aplikacji, które pomogą Ci zamówić pyszny obiad w świetnej cenie. Zamawianie resztek to opcja raczej dla tych, którzy nie mają wysublimowanego gustu kulinarnego, więc jeśli zdecydowanie wolisz określone potrawy, to nie zawsze możesz być zadowolony z zamówienia. A jeśli chcesz zapewnić sobie odpowiednią ilość wody do posiłku, to na pewno zainteresuje Cię oferta saturatorów do wody, dostępnych w ofercie sklepu Komputronik pod tym adresem.

Too Good To Go

Obecnie ciesząca się chyba największą popularnością wśród użytkowników aplikacja. Jej zaletą jest łatwość obsługi. W bardzo intuicyjny sposób możesz wybrać interesujący Cię lokal. Restauracja? Cukiernia? A nawet niektóre sklepy! Baza podmiotów, które posiadają ofertę resztek jest naprawdę spora. Po wybraniu lokalu konieczne jest zarezerwowanie resztek. Pamiętaj, o sfinalizowaniu transakcji i opłaceniu – także przez aplikację. Co dalej? Teraz wystarczy odebrać paczkę z resztkami o umówionej porze.

Resztki to także swego rodzaju “paczka niespodzianka”, bo najczęściej nie do końca wiadomo, co znajdziemy w środku. Bierze się to stąd, że w restauracji czy cukierni nikt nie jest w stanie przewidzieć, co tym razem nie zostanie sprzedane i będzie wystawione jako resztki. Jednakże zawsze będzie to pełnowartościowe jedzenie, którego cena nie przekracza zwykle ⅓ wartości standardowego zamówienia. Prawda, że się opłaca?

Dużą zaletą aplikacji Too Good To Go jest fakt, że można z niej skorzystać nie tylko w Polsce, ale właściwie na całym świecie.

Foodsi

Ciesząca się sporą popularnością aplikacja do niemarnowania jedzenia to także Foodsi. Jest to świetna propozycja jednak, jako że została stworzona przez Polaków – działa na razie tylko w Polsce. Zasada działania jest całkiem podobna, jak w poprzedniej aplikacji, natomiast z racji tego, że jest to rodzimy produkt, to na liście lokali znaleźć można całkiem sporo lokalnych propozycji.

Korzystając z aplikacji koniecznie należy pamiętać o tym, że jedzenie trzeba będzie odebrać osobiście, więc warto zwrócić uwagę na lokalizację restauracji, z której zamawiamy.

5 1 vote
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x