Jak przytyć z głową? Dlaczego warto stosować odżywki na masę mięśniową?

Autor Materiał zewnętrzny

Zbliżające się wielkimi krokami wiosna i lato motywują nas do walki o wymarzoną sylwetkę. Zanim zaczniesz prężyć muskuły, musisz zadbać o ich zbudowanie. Przybieranie masy mięśniowej to długotrwały proces, który nie tylko wymaga właściwego treningu, ale również sposobu odżywiania oraz odpowiedniej suplementacji. Zapoznaj się z tym artykułem, jeżeli zastanawiasz się, dlaczego warto stosować odżywki na masę mięśniową.

Przybieranie na masie nie musi wiązać się z pogorszeniem wyglądu sylwetki. Zwiększenie udziału procentowego mięśni w organizmie wiąże się ze wzrostem wagi. Niemniej ciało wygląda wtedy zupełnie inaczej niż w przypadku takiej samej ilości tkanki tłuszczowej. Wielu fanów siłowni stosuje odżywki na masę mięśniową, aby wspomóc jej budowanie. Chcesz zacząć suplementować takie produkty? Nie rezygnuj z lektury tego artykułu.

Do czego służą odżywki na masę?

Odżywki na masę mięśniową są popularnym suplementem diety wśród osób trenujących, których celem jest przyrost mięśni i kształtowanie sylwetki. W skład takich suplementów wchodzą zarówno białka, jak i węglowodany czy tłuszcze, dzięki czemu dostarczają wszelkich wartości odżywczych, potrzebnych do równomiernego i skutecznego zwiększania masy mięśniowej.

Suplementy w postaci odżywek na masęmięśniową wpływają również na efektywniejszą regenerację organizmu po treningu, co w rezultacie, pozwala szybciej osiągać wymarzone efekty. Należy jednak pamiętać, że odżywki te nie zastąpią zbilansowanej diety oraz regularnych ćwiczeń siłowych, a stanowią jedynie ich uzupełnienie.

Jakie odżywki na masę będą najlepsze, aby rozbudować mięśnie?

Nie zawsze wzrost wagi jest zjawiskiem niepożądanym. Osoby, które rozbudowują masę mięśniową z pewnością będą cieszyć się z każdego kolejnego kilograma, który ujrzą na wadze. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Aby zwiększyć ilość mięśni nie tylko należy stosować zdrową dietę bogatą w białko i trzymać się założonej kaloryczności posiłków, ale również regularnie ćwiczyć siłowo. Na szczęście istnieją suplementy, które wspierają ten proces i pozwalają osiągać jeszcze lepsze rezultaty. O czym mowa?

Najpopularniejszą odżywką na masę jest suplement białkowo-węglowodanowy, nazywany gainerem. Taki produkt często wzbogacony jest w olej MCT oraz kreatynę, dzięki czemu stanowi kompleksową odżywkę, dostarczającą najważniejszych wartości. Gainer nie tylko wspiera zwiększenie masy, ale również poprawia regenerację po treningu.

Aminokwasy BBCA są świetnym suplementem, wspomagającym powrót do formy po treningu. Mimo że po ten produkt najczęściej sięgają osoby redukujące tkankę tłuszczową, wspomniane aminokwasy BBCA powinny znaleźć miejsce w diecie każdego, będącego na masie. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku innych suplementów, składających się z witamin i pierwiastków. Warto, aby intensywnie trenujące osoby przyjmowały, między innymi, magnez, cynk i witaminę B6, które wspomagają pracę mięśni oraz wzmacniają układ nerwowy.

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x