The Keepers – serial Netflix – recenzja

Autor Pieprzyć z Fantazją

Morderstwo zakonnicy okazuje się mieć drugie dno, jakie? Serial Netflix „The Keepers”trzyma w napięciu przez wszystkie odcinki, każdy z nich zdradza następną coraz bardziej przerażającą prawdę.

The Keepers na platformie Netflix. Nie spodziewałam się, że będę musiała robić przerwy w oglądaniu tego serialu. Wrażliwe osoby z pewnością będą mieć również z tym problem.

Serial dokumentalny składa się z 7 odcinków:

  • The Murder (Morderstwo)
  • The School (Szkoła)
  • The Revelation (Odkrycie)
  • The Burial (Pogrzeb)
  • The Suspects (Podejrzani)
  • The web (Sieć)
  • The Conclusion (Konkluzja)

Serial rozpoczyna się od opisu zbrodni, jaka miała miejsce 7 listopada 1969 roku w Baltimore, została zamordowana młodziutka zakonnica Catherine Cesnik. Cesnik uczyła w archidecezjalnej szkole średniej Keough. Jej ciało zostało odnalezione po dwóch miesiącach w dość opuszczonej części Baltimore. Tydzień później zostaje zamordowana młoda kobieta w podobnych okolicznościach, co zakonnica, ale bardziej brutalnie i jej ciało znaleziono.
Śledzctwo nie wskazuje mordercy, nigdy nie zostaje znaleziony. Sprawą po 50 latach zajmują się w końcu byłe uczennice zakonnicy i w taki właśnie sposób powoli odkrywają prawdę, o której wiedziało wielu, ale nikt o tym nie mówił…..

Każdy z odcinków przedstawia kolejną brutalną prawdę. Byłe uczennice Catherine docierają do okrutnych faktów i mimo to, że ciągnie się to w nieskończoność drążą, szukają. Kto by pomyślał, że cywilne dziewczyny na emeryturze dotrą do sedna?
Dziewczyny na nowo otwierają sprawę, ale cywilną, docierają do osób, do miejsc, do faktów, które szokują. Pedofilia….
Miejscowe władze rozkładają ręce…dlaczego???!!!
Chyba to najgorsze, czego można się spodziewać. Ujawniają się osoby, które były doświadczone zbrodnią, które wiedziały o morderstwie i pedofilii więcej niż do tej pory kobiety wiedziały. Jest dużo emocji, przerażających wspomnień, strach, ból mimo upływu lat.

Serial zrobiony w bardzo amerykańskim stylu, to rzuca się to w oczy. Oglądając kolejne odcinki przerażające jest, ile spraw kryło się za morderstwem młodej zakonnicy. Z pewnością to nie było zwykłe morderstwo tyle mogę zdradzić.
Ogólnie ciężko cokolwiek napisać, ponieważ wiele spraw zostaje odkrytych, wszystko jest zagmatwane, przecież to działo się ponad 50 lat temu!

Kto zabił Catherine Cesnik?
Dlaczego zakonnica została zamordowana?
Jakie jest drugie dno sprawy?
Dlaczego prokurator nie udziela jasnych odpowiedzi?
Co działo się w szkole archidecezjalnej?
Co wiedziała Cesnik?
Co zrobił Joseph Maskell?

Polecam obejrzeć ten serial, to takie mocne zderzenie się z prawdą, okrutną prawdą, problem dotyczy również lat współczesnych.
Ktoś będący na wyższym stanowisku może pozwolić sobie na „za dużo” i jest to głęboko utajone. Gdzie jest sprawiedliwość? Serial odziera z przypisanej im świętości grupę ludzi, którzy wiodą prym w społeczeństwie…
Wychodzą na jaw układy pomiędzy środowiskami rządzącymi….tylko, czy przez 50 lat coś uległo zmianie….?

Zdjęcia Netflix, link do serialu Cz. 1 i następne

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x