Rower z historią w tle

Autor Artykuł sponsorowany

Kiedyś rower służył głównie do przemieszczania się, teraz częściej używany jest w celach rekreacyjnych.

Mój pierwszy rower

Pamiętacie swój pierwszy rower? W jakim wieku po raz pierwszy usiedliście na nim i uczyliście się jeździć?
Urodziłam się w latach siedemdziesiątych na wsi i rower miał dość dużą wartość, był szanowany i pielęgnowany. Pierwszy raz na rower usiadłam ok. czwartego roku życia i nie był to mój rower, to był rower kolegi z sąsiedniego domu. Wsiadłam i jakimś cudem ujechałam kilka dobrych metrów. Byłam z siebie dumna, ponieważ nikt nie trzymał mnie za siodełko i nie pomagał. Dodam, że ten rower miał dwa kółka, więc to następny powód do dumy.

Jeździliście na ukrainie?

Były takie czasy, że na rower dla mnie moich rodziców nie było zwyczajnie stać, rodzice mieli popularną wówczas „Ukrainę”. Czy ktoś z Was jeździł pod ramą? Ja właśnie tak robiłam jak i wiele moich kolegów i koleżanek, to było wówczas normalne. Później jeździłam już na ramie, ale nie dostawałam do siodełka i jeździłam „na stojaka” jak wówczas mówiliśmy. Najgorzej tylko było, jak stopa z pedała się ześliznęła…..

Moje dwa kółka i wiatr we włosach

Teraz jak jestem dorosłą kobietą mam swój rower wymarzony. Może nie jest tak do końca wymarzony, bo nie jest znanej marki i nie kosztował „fortuny”. Jeżdżę jednak nim już kilka dobrych lat i nie narzekam, no może czasami coś już skrzypi, błotnik się trzęsie czy szybko ubywa powietrza w kołach. Małżonek namawia mnie na zakup nowego sprzętu, ale ja jakoś się ociągam i nie potrafię się zdecydować.
Dodam, że na moim rowerze przejechałam mnóstwo kilometrów. Potrafię robić trasy jednorazowo po 60 km, nie jestem żadnym kolarzem, robię to rekreacyjnie, dla ruchu, dla zdrowia, łapię promyki słońca, mam wiatr we włosach i meszki w zębach. Wykorzystuję każdą sprzyjającą pogodę i robię wyprawę. Często jeżdże sama, poniekąd jest to wygodne, jestem dla siebie sterem i żeglarzem, jadę tam gdzie mi się podoba.
Lubię odwiedzać miejsca, które mają jakąś historię, lubię jeździć przez las, łąki. Przez moją miejscowość biegnie trasa rowerowa, ale tak naprawdę nie mam pojęcia dlaczego. Nie jest wydzielony pas dla rowerów a szosa jest raczej wąska. Nie lubię jeździć szosą, nie jest to ani bezpieczne ani przyjemne, gdy mijają mnie samochody i wdycham spaliny, dlatego też wybieram miejsca, gdzie jest a nawet nie ma wcale ruchu.

Kupić nowy?

Tak jak wspominałam jeżdże po różnych drogach: kamienistych, piaszczystych i błotnistych. Mój rower nie jest w stanie pokonać każdej, muszę schodzić z niego i przeprowadzać, jak tego nie zrobię wywrotka murowana 😀 A propos męża, to uważa, że najlepszy rower dla mnie to z szerokim siodełkiem….pozostawię to bez komentarza….
Drążąc jednak temat wymiany sprzętu na nowy korzystam z serwisu Allegro, pewnie też tam często zaglądacie? W koszyku wciąż mam wiele pozycji, które czekają na lepsze czasy 😀
Znalazłam tam, a właściwie małżonek znalazł fajnego krossa https://allegro.pl/kategoria/rowery-i-akcesoria-rowery-16420?marka=Kross, biorę właśnie taki model pod uwagę, ale….Ale serce podpowiada mi jednak, żeby kupić rower MTB (górski), ten mój stary to góral, rower znaczy się nie mąż. Nie wspomniałam o tym wcześniej a przecież to dość istotne.

Wiosna!

Pogoda za oknem robi się coraz ładniejsza, słychać świergot ptaków, słońce rozpieszcza ciepłymi promieniami, wiosna za pasem a za pasem mam również kilka pięknych nadprogramowych kilogramów, więc decyzję muszę podjąć dość szybko. Nigdy niczego nie kolekcjonowałam, ale miniony rok zafundował mi sporą kolekcję fałdek, czuję poniekąd determinację w swoim postanowieniu. Z tej też racji na moim blogu prócz ziemniaków, makaronów i zasmażek będą pojawiać się przepisy fit, sałaty, zioła. Pora zacząć się ruszać, zrzucać i cieszyć się naturą. Wiosna, ach to Ty!

Pamiętacie ten utwór?

„Biały rower bardzo chciałbym mieć,
Cały biały i opony też,
Takie cudo może porwie w świat,
Biały rower i pedały dwa”
„Biały rower” – Korba 1987 r.


0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x