Płyta gazowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor Materiał zewnętrzny

Kuchnia jest sercem każdego domu czy mieszkania. Nic więc dziwnego, że jej aranżacja oraz dobór właściwego wyposażenia jest kwestią priorytetową. Płyty gazowe cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Wiele nowoczesnych kobiet stawia na najwyższą technologię połączoną z designem. Na co warto zwrócić uwagę, by wybrana płyta gazowa była jak najbardziej trafnym, satysfakcjonującym wyborem? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Płyty gazowe- ich charakterystyka i korzyści płynące z wyboru

Płyty gazowe są sprzętem AGD przeznaczonym do zabudowy. Ich największą konkurencją są kuchenki indukcyjne, jednak płyty gazowe wciąż cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Są idealnym rozwiązaniem dla miłośników klasycznych rozwiązań idących z duchem czasu. Gotowanie na prawdziwym ogniu to dla wielu jedyna skuteczna metoda na przygotowanie smacznych posiłków. Najwięksi szefowie renomowanych restauracji używają właśnie płyt gazowych. Są dedykowane także do mieszkań w blokach z tzw. „wielkiej płyty”. Starsze instalacje nie są przystosowane do montażu płyt indukcyjnych, przez co nie mogą być one całkowicie wydajne. Płyta gazowa Amica rozwiązuję ten problem. Co więcej, prezentuje się niezwykle nowocześnie i designersko.

Jak wybrać właściwą płytę gazową?

Warto zwrócić szczególną uwagę na parę kwestii wybierając idealną do swojej kuchni płytę gazową. Przede wszystkim kluczową rolę odgrywa funkcjonalne ułożenie palników oraz pokręteł. Modele o szerokości 60cm (których na rynku jest znaczna większość), muszą być przemyślanie rozplanowane. Najlepiej, gdy pokrętła rozmieszczone są z przodu, na środku płyty. Płyta gazowa Bosch charakteryzuje się perfekcyjnym, funkcjonalnym rozmieszczeniem.

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru płyty gazowej są jej ruszta. Ważne, by były stabilne i solidnie wykonane, co jest gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania płyty. Ruszty żeliwne są najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem. Modele emaliowane stosunkowo szybko się zużywają, są cieńsze i mniej stabilne. 

Każda płyta gazowa powinna być powierzchnią łatwą do utrzymania w nienagannej czystości. Przygotowanie posiłków musi wiązać się z zachowaniem należytej higieny. Nieuniknione jest powstawanie na płycie zabrudzeń. Stal nierdzewna INOX jest najtrudniejsza w utrzymaniu czystości, chociaż przepięknie się prezentuje. Najlepsze do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń są płyty stalowe pokryte emalią.  By móc cieszyć się ich doskonałym wyborem, wystarczy jedynie na bieżąco usuwać powstałe zabrudzenia przy pomocy zwilżonej wodą ściereczki. 

Dodatkowe wyposażenie płyt gazowych

Wybierając płytę gazową do swojej kuchni, warto także zwrócić uwagę, czy posiada ona dodatkowe wyposażenie, które znaczenie ułatwia nam codzienne gotowanie i dba o nasze bezpieczeństwo. Dobrze, żeby wybrany model posiadał automatyczną zapalarkę w pokrętle, dzięki czemu nie będziemy potrzebować dodatkowego źródła ognia. Ważną kwestią jest także zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Płyta gazowa Electrolux zamyka dopływ gazu w przypadku zalania palnika, co niweluje niebezpieczeństwo ulatniania się gazu. 

Dobór wysokiej jakości płyty gazowej sprawi, że stanie się ona jednym z ulubionych i najbardziej funkcjonalnych sprzętów AGD w całym naszym domu. 

1 1 vote
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OLEJEK KONOPNY CBD 5

Płyta gazowa jest konieczna. Jeśli chcemy naprawdę dobrze robić posiłki.

OlgaJ
1 rok temu

Jestem na etapie kończącym powoli remont mojej nowej, wymarzonej kuchni. Za niedługo będę się zabierała za jej aranżację. Bardzo długo się zastanawiałam, czy powinnam wybrać indukcję, czy płytę gazową. Zdecydowałam się na płytę gazową i teraz poszukuję idealnego jej modelu dla mnie. Bardzo dziękuję za ten merytoryczny wpis. Już wiem, na co powinnam zwrócić uwagę przy jej zakupie. Teraz również marzę sobie o modelu z automatyczną zapalarką! Do tej pory nie wiedziałam, że istnieje takie dodatkowe wyposażenie. Wielkie dzięki! 🙂

Translate »
2
0
Would love your thoughts, please comment.x