Akcesoria do sera – jakie warto mieć w kuchni?

Autor Materiał zewnętrzny

Tak samo, jak w przypadku wędlin czy wina, tak i w gronie serów znajdziemy niezliczoną ilość różnych gatunków, cechujących się różnym smakiem, twardością czy sposobem podawania. Właśnie z tego powodu dobrze jest mieć w kuchni co najmniej jedno narzędzie przeznaczone tylko i wyłącznie do przygotowywania i podawania sera – dzięki temu nie będziemy musieli szarpać się ze zwykłym nożem czy standardową tarką do warzyw, a uzyskany efekt będzie o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie. Jakie akcesoria kuchenne są przeznaczone tylko do sera? Które z nich warto mieć i wykorzystywać w swojej własnej kuchni?

1. Dlaczego warto mieć w kuchni akcesoria do sera

2. Akcesoria do sera – noże

3. Akcesoria do sera – tarki

Dlaczego warto mieć w kuchni akcesoria do sera

Tak samo, jak w przypadku każdego innego produktu spożywczego, gdy przygotowujemy posiłek w kuchni, musimy w jakiś sposób poddać poszczególne składniki obróbce. W tym celu wykorzystujemy różne narzędzia, od najbardziej pospolitych po nietypowe. W przypadku sera nie jest inaczej – chociaż niektóre rodzaje możemy porwać lub pokruszyć w palcach, w większości przypadków będziemy potrzebować co najmniej noża, by uzyskać pożądaną formę.

Akcesoria do sera – noże

Istnieje wiele rodzajów noży przeznaczonych do sera, jednak najpopularniejszą ich formą są te z rozwidlonym ostrzem oraz krajacze. Podczas gdy rozwidlony nóż będzie dobrze sprawdzał się do serów twardych, a także – jeżeli jest odpowiedniej wielkości – do dużych krążków, o tyle krajacze przeznaczone są raczej do miękkich gatunków. Poza tymi podstawowymi formami istnieje również szereg innych, służących do cięcia, rozkrajania i łupania sera na wszelkie możliwe sposoby. Jeżeli wybierzemy noże do sera na fabrykaform.pl w komplecie, możemy też zaopatrzyć się w ręczną małą tarkę.

Akcesoria do sera – tarki

Tarek będziemy używać raczej do serów twardszych, jak na przykład parmezan czy corregio. Wióry serowe można wykorzystać na wiele sposobów, począwszy od pizzy, a skończywszy na dekorowaniu dań z mięsem czy makaronem. W przypadku tego narzędzia najbardziej liczy się wielkość oraz ostrość oczek, a także sam kształt tarki – jeżeli na przykład zależy nam na łatwym przechowywaniu lub serwowaniu wiórek osobno, możemy wybrać taką z pojemniczkiem. Wielu producentów oferuje również małą wersję narzędzia, przeznaczoną do trzymania w ręku i używania na przykład bezpośrednio nad talerzem. Niezależnie od potrzeb, znajdziemy zróżnicowane i wysokiej jakości tarki do sera w Fabryka Form.

 

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
4 lat temu

Ja nie mam nawet odpowiedniego noża do sera 🙁

Słodko Słodka
4 lat temu

U mnie w kuchni jest jeden dobry nóż do sera 😉

Katarzyna
3 lat temu

Tekst idealny dla takiego kuchennego gadżeciarza jak ja 😉

Translate »
3
0
Would love your thoughts, please comment.x