Czym kierować się przy wyborze restauracji na uroczystości?

Autor Materiał zewnętrzny

Organizacja uroczystości w restauracji to rozwiązanie znakomicie ułatwiające życie. Przede wszystkim dlatego, że domowa impreza oznacza dużo przygotowań, a efekt nie zawsze jest współmierny do włożonego wysiłku, a także dlatego, że współczesne mieszkania i domy zazwyczaj nie są dostosowane do goszczenia więcej, niż kilku osób. Poza tym uroczystość w restauracji zawsze będzie bardziej odświętna. A zatem co należy wziąć pod uwagę wybierając lokal?

Gość jest najważniejszy

Dużo zależy od charakteru imprezy, ilu planujemy gości i czy przyjeżdżają z daleka, jakie mają upodobania kulinarne, czy będą obecne dzieci. Jeśli uroczystość ma być duża, a goście zamiejscowi, warto rozważyć restaurację w hotelu, w którym będzie można ich zakwaterować. Podobnie, będzie to dobre rozwiązanie jeśli impreza ma być całodzienna i będą obecne małe dzieci. Wynajęcie awaryjnego pokoju zapewni rodzicom możliwość położenia zmęczonego dziecka na drzemkę. Warto też zorientować się czy w lokalu jest kącik dla maluchów albo możliwość zorganizowania animacji. Z kolei jeśli wszyscy gości są z okolicy, to dobrym wyborem będzie restauracja w pobliżu, do której będzie im łatwo dotrzeć.

Charakter lokalu

Jest oczywiste, że wielkość restauracji powinna być dostosowana do imprezy, żeby uniknąć krępujących sytuacji kiedy goście przy stole trącają się łokciami albo gdy impreza odbywa się przy małym stoliku w wielkiej, pustej sali. To z pewnością wpłynie niekorzystnie na atmosferę. Podobnie niekomfortowa sytuacja może być jeśli w lokalu organizowanych jest kilka przyjęć jednocześnie. Należy więc doprecyzować czy restauracja będzie udostępniona na wyłączność – oczywiście w przypadku większych spotkań.

Jest istotne aby dopasować charakter lokalu do gości. Jeśli będą obecni seniorzy, to raczej nie należy zabierać ich do sushibaru, bo będą skrępowani zarówno sposobem jedzenia, jak i samymi potrawami. Jeśli będą zaproszeni wegetarianie, to należy zadbać o menu dla nich. Może być tak, że obecne będą osoby, których upodobania nie są dobrze znane gospodarzom, wtedy dobrze wybrać lokal maksymalnie neutralny.

Dobrze dobrane menu, czyli jakie?

To oczywiście również zależy od imprezy. Jeśli mają to być chrzciny, komunia, wesele lub obiad po ślubie, najczęstszą praktyką jest wcześniejsze ustalenie menu. Na takie okazje restauracje proponują często ofertę z kilkoma daniami głównymi do wyboru przez gościa. Potrawy mogą być serwowane lub można zdecydować się na tzw. serwis familijny, czyli dania na półmiskach do samodzielnego nakładania. To opcja mniej elegancka, ale dająca gościom możliwość samodzielnego komponowania posiłku.

Przy mniejszych imprezach można zastosować rozwiązanie, w którym goście wybierają dania z karty, a gospodarz pokrywa rachunek. W obu przypadkach trzeba zwrócić uwagę na oferowane menu z napojami. Znów możliwe jest kilka rozwiązań, mogą również być serwowane przez obsługę lub wystawione na stołach lub w osobnym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest opcja mieszana – zimne napoje na stołach, a ciepłe serwowane.

Należy pamiętać, że impreza to przede wszystkim miło spędzony czas. Właściwy wybór lokalu pozwoli na dobra zabawę zarówno gościom, jak i gospodarzom.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma
0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x