Czym różni się nowy piekarnik Bosch od starego

Autor Materiał zewnętrzny

Czym różni się nowy piekarnik Bosch od starego

Kilogram piersi z indyka, polanych sosem z musztardy i miodu wymieszanych w stosunku 1:1 daje bardzo solidny obiad. Jedyne co musisz zrobić to połączyć ze sobą te trzy składniki, umieścić je w żaroodpornym naczyniu i wsadzić do rozgrzanego do 200°C piekarnika. Co potrafi nowoczesny piekarnik? Bosch prezentuje modele potrafiące znacznie więcej – niektóre łączą w sobie funkcje mikrofali czy dual cook. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Co oferuje nowoczesny piekarnik? Samsung: dual cook i piekarnik z funkcją mikrofali

W zasadzie mechanizm działania piekarnika nie uległ żadnym zmianom. To urządzenie, które umożliwia pieczenie różnych produktów w ekstremalnie wysokich temperaturach. Niedawno piekarniki wzbogaciły się w termoobieg. Jednak prawdziwa rewolucja dokonała się zaledwie kilka lat temu i teraz producenci wyposażają te urządzenia w coraz nowsze rozwiązania.

Jednym z najciekawszych jest piekarnik z mikrofalą. Działa dokładnie tak jak brzmi. Piekarnik z funkcją mikrofali pozwoli Ci w kilka minut przygotować prosty posiłek, czy rozmrozić mięso bez ryzyka poparzenia go. Dobrym przykład urządzeń bogatych w pomysłowe funkcje to niemal każdy piekarnik Samsung. Dual Cook, jedno z częściej spotykanych w nim rozwiązań, pozwala przygotować naraz dwie różne potrawy w jednym piekarniku bez ryzyka mieszania smaku. W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu i zaoszczędzisz czas. Po wszystkim wystarczy włączyć program automatycznego czyszczenia piekarnika.

Jak duży powinien być piekarnik? Bosch: jak największy

W przeciwieństwie do  innych urządzeń AGD, piekarnik im większy, tym lepszy. Taką filozofię świetnie ilustruje dowolny piekarnik Bosch. Dlaczego? Możesz podzielić pranie na partie i prać osobno, jednak ciasta nie da się upiec w ten sposób. Dobre przykłady piekarników znajdziesz na https://www.neo24.pl/agddozabudowy/piekarniki.html. Jednak zanim się na jeden z nich warto zastanowić się nad tym, do czego będzie Ci potrzebny.

Jeżeli to tylko okazjonalne pieczenie babeczek lub kilogramowej piersi kurczaka, to rozmiar nie ma wielkiego znaczenia. W przypadku, gdybyś miał jednak ambicje przygotowywać na świąteczne obiady całego, faszerowanego indyka to z pewnością rozmiar Twojego nowego piekarnika będzie miał niebagatelne znaczenie.

Klasa A+++? Piekarnik do zabudowy? Bosch ma kilka propozycji…

Jednym z ważnych kryteriów, jakim powinieneś się kierować przy wyborze sprzętu, jest estetyka. Jeżeli żaden z dostępnych na rynku modeli nie podoba Ci się, to możesz zdecydować się na piekarnik do zabudowy. Bosch, Samsung, Amica – w zasadzie każdy producent oferuje już podobne produkty.

Oczywiście estetyka to nie wszystko. Wybierając nowy piekarnik, powinieneś też sprawdzić jego etykietę energetyczną. To taka kolorowa naklejka, która informuje o ilości prądu zużywaną przez nowy sprzęt w ciągu roku. Modele o klasie A+++ pomogą Ci zaoszczędzić nieco na rachunkach za prąd, co w połączeniu z dodatkowymi, luksusowymi funkcjami pozwoli Ci jeszcze lepiej uzasadnić ich zakup. Ich cena rzeczywiście jest wyższa, niż modeli z niższą klasą energetyczną, ale oszczędności na rachunkach szybko wyrównają tą różnicę.

Piotr Telichowski 7 maja 2020
piekarnik bosch 3600
piekarnik z mikrofalą 2900
piekarnik do zabudowy bosch 1900
piekarnik z funkcją mikrofali 1900
piekarnik samsung dual cook 1900
bosch piekarnik 1300

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x