Jak zdrowo przytyć i zbudować czystą masę mięśniową? Poznaj 8 najlepszych sposobów!

Autor Materiał zewnętrzny

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób najlepiej zdrowo przytyć, to doskonale się składa. Wiele osób sprawdza informacje w sieci na temat tkanki mięśniowej. Uważają, że masa, jaką aktualnie mogą się pochwalić, jest zbyt niska, dlatego zamierzają dowiedzieć się, jak zdrowo przytyć.

Wszystko zależne jest od naszej masy ciała. Aktywność fizyczna to tylko jeden z elementów zdrowego stylu życia, który pozwoli nam na stworzenie wymarzonej sylwetki. Wbrew pozorom zwiększenie masy nie jest równoznaczne z samym przytyciem. W celu zwiększenia naszej masy mięśniowej w trakcie tego procesu, musimy zwrócić uwagę na szereg czynników, takich jak: odpowiednie żywienie, intensywność treningowa, a także zdrowy sen i suplementacja.

Jak poprawić poziom masy ciała?

W zależności od aktualnego poziomu masy ciała możemy przyjąć kilka taktyk. Niemniej samo żywienie nie jest wystarczającym sposobem na to, aby przytyć. Jeśli obecnie Twoja budowa ciała pozostawia wiele do życzenia, a Ty chcesz zmienić swój wygląd, musisz uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście stosowanie odpowiednich suplementów diety, jest skuteczną drogą do osiągnięcia zamierzonych efektów. W trakcie doboru odpowiedniego jadłospisu powinniśmy zwracać wagę na ilość składników mineralnych, jakie przyswajamy.

Zbudowanie tkanki tłuszczowej jest prostsze niż zrealizowanie celu stawianego przez wiele osób – zdrowe przytycie w połączeniu ze zbudowaniem czystej masy mięśniowej. Przede wszystkim w Twojej diecie nie powinno zabraknąć białka. Z samego pożywienia trudno o dostarczenie dostatecznej ilości protein. Nie wystarczy jeść, aby cieszyć się wymarzona sylwetką. W przypadku chęci przybrania na wadze dobrym sposobem będzie zastosowanie alternatywy na przykład w postaci dobrze przyswajanego białka serwetkowego w proszku.

Masę ciała możemy wielokrotnie zmieniać w naszym życiu – po zbudowaniu czystej masy, jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i uzyskać atletyczną budowę ciała.

Jak szybko i zdrowo zbudować czystą masę mięśniową?

Aby przytyć warto na zwrócenie uwagi na podstawowe elementy w swojej diecie. Niezbędne jest zadbanie o właściwą ilość kalorii. Zwiększenie masy ciała to długotrwały proces, a my z każdym dniem powinniśmy dbać o wszystkie spożywane posiłki. Jedzenie odpowiedniej ilości kalorii w przypadku problemów, jakimi jest niedowaga, może okazać się bardzo skomplikowane. Często osoby o skromnej budowie ciała mają bardzo szybki metabolizm, przez co dostarczone kalorie z pożywienia są błyskawicznie zamieniane na energie. W takiej sytuacji dobór odpowiednich produktów jest naprawdę bardzo uciążliwy.

Warto w swojej diecie postawić nie tylko na białka, ale również zwrócić uwagę na ilość spożytych w ciągu dnia węglowodanów i tłuszczu. Dzień powinniśmy rozpoczynać od pożywnego śniadania, bo jak wiemy to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w trakcie dnia. Jeśli chce przybrać na wadze, w Twojej diecie nie powinno zabraknąć takich produktów jak: orzechy, nasiona, czy owoce. Niedobory kalorii możemy śmiało rekompensować posiłkami z masłem, czy dodatkową ilością owoców.

8 wyjątkowych sposobów na szybkie i zdrowe przytycie

Magiczne sposoby na szybkie i zdrowe przytycie nie istnieją. Zamiast tego należy skupić się na ciężkiej pracy w trakcie każdego treningu i zadbanie o jakość każdego z posiłków. Poznaj 8 najbardziej skutecznych i sprawdzonych przez nas samych sposobów na to, w jaki sposób przybrać na masie i cieszyć się doskonałym zdrowiem.

#1 Rozdzielenie posiłków na mniejsze porcje

W trakcie przybierania na wadze musimy liczyć się z koniecznością przyjmowania przez nasz organizm dużej ilości kalorii. Dobrym sposobem będzie podzielenie posiłków na mniejsze porcje. Na przykład zamiast trzech standardowych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja), do swojej codzienności możemy włączyć także podwieczorek i dodatkowy posiłek, na przykład w formie przekąski. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam dostarczyć odpowiednia ilość kalorii i zwiększyć masę swojego ciała.

#2 Urozmaicaj swoją dietę

Zamiast stosowania monotonnej diety, warto urozmaicać swoje posiłki. Wiele osób w trakcie okresu przybierania na wadze nie może poradzić sobie z ilością kalorii do przejedzenia. Często niewystarczająco urozmaicają swoją dietę. Na szczęśnie istnieją na to sposoby, aby prosto temu zaradzić. Nierzadko nasze codzienne pożywienie po prostu nas nudzi – bez przerwy planujemy swój jadłospis w oparciu na tych samych produktach, w dodatku przyrządzamy je bez chociażby odrobiny kreatywności. W celu skomponowania skutecznej diety powinniśmy skupić się na potrzebach naszego organizmu. Tylko w taki sposób możemy liczyć na to, że uda nam się ważyć coraz więcej.

#3 Węglowodany – nieodłączny element diety

Aby przytyć, musimy zwracać uwagę na spożywanie wystarczającej liczby węglowodanów i tłuszczu. Nie tylko białka są ważne, ale węglowodany odgrywają dużą rolę w procesie dostarczenia do naszego organizmu niezbędnej energii. Dzięki czemu możemy mieć pewność, że w trakcie treningu nie zabraknie nam siły do osiągnięcia zamierzonych efektów treningowych. Osoby, które mają problem z przejedzeniem kalorii, powinni zadbać o właściwą ilość takich składników odżywczych, jak właśnie węglowodany i tłuszcze. To dobry sposób na dobicie kcal, bo samo białko jest bardzo sycące. Co jeść? Warto zwrócić swoją uwagę w kierunku takich produktów, jak orzechy, nasiona, czy owoce.

#4 Odpowiednia ilość białka

Jeśli chcesz przytyć, musisz jeść duże porcje białka. Tylko w takim przypadku Twój organizm będzie w stanie zbudować dodatkowe włókna mięśniowe i ochronić te, które są eksploatowane w trakcie treningu. Mamy do wyboru możliwość dostarczenia tych kcal z pożywienia lub dodatkowe zastosowanie sprawdzonych suplementów diety. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że z trudem przychodzi Ci przyswajanie odpowiedniej kcal, zapewnij swojemu organizmowi odpowiednie suplementy diety. W celu uzupełniania białka warto postawić między innymi na ryby. Ryby posiadają szereg cennych składników odżywczych, które charakteryzują się dobrym przyswajaniem.

#5 Regeneracja to podstawa każdego procesu

Samo białko nie wystarczy, kiedy Twój organizm jest eksploatowany do granic możliwości, a Ty nie jesteś w stanie zagospodarować w ciągu swojej doby odpowiedniej ilości czasu na sen. W trakcie doby możesz pracować naprawdę ciężko, ale to właśnie czas na regenerację jest tym momentem, w którym zachodzi najwięcej procesów metabolicznych. Pozwól swojemu organizmowi na odpowiednią jakość odpoczynku. Dopiero wtedy możesz liczyć na zdrowe i szybkie przytycie. Zbyt mały czas poświęcony na regenerację w ciągu doby, może zniweczyć Twoje plany.

#6 Suplementy diety na przytycie

Każdy swój dzień warto urozmaicać przy pomocy odpowiednich suplementów diety. Jak to zrobić? Przede wszystkim stosować sprawdzone produkty o potwierdzonym działaniu, które cieszą się dobrą opinią klientów. Odpowiednie suplementy diety pomogą nam dostarczyć kalorie i przyspieszyć cały proces.

Aby wybrać dobre suplementy – sprawdź zestawienie najlepszych odżywek na masę autorstwa ekspertów z serwisu Silniejszy.pl. 

#7 Odpowiedni poziom aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna to święty gral zdrowego odżywiania. W trakcie procesu przybierania na masie, warto postawić na wzmożoną aktywność siłową, która da mięśniom bodziec do jeszcze lepszego wzrostu. Pamiętajmy jednak, aby progres na siłowni przebiegał powoli, co pozwoli nam na wytrwanie w postanowieniach i stawanie się coraz lepszym. Twoja dieta powinna dawać Ci siły do naprawdę solidnych treningów.

#8 Dieta płynna

Zastąpienie przynajmniej części posiłków, produktami płynnymi, pozwoli nam spożyć odpowiednią ilość kcal. Jak to zrobić? Warto przygotować na przykład shake i wybrać odpowiednie produkty. Dieta naprawdę nie musi być nudna! Zadbaj o właściwą ilość zjadanych owoców w ciągu dnia. W celu podbicia kaloryki, owoce możesz śmiało zmiksować z masłem orzechowym. W celu przybrania na wadze w szczególności w momencie, kiedy mamy do czynienia z szybkim metabolizmem, powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem dodatkowych, zdrowych możliwości. W celu wspomożenia syntezy białek mięśniowych, możemy śmiało zastosować produkty z obszaru legalnych suplementów diety. Wybierajmy odżywki w oparciu o niezależne rankingi i rzetelne opinie konsumentów.

5 1 vote
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SylwiaO
1 rok temu

Obecnie mam dość intensywny plan treningowy, przez co chciałabym się skupić na zbudowaniu zdrowej masy mięśniowej. Po konsultacji z dietetykiem dowiedziałam się, że moja dieta jest niestety za bardzo uboga w białko. Zalecono mi, aby zwiększyć jego ilość w moich posiłkach. Fajnie, że podzieliłaś się z nami, że można je uzupełnić jedząc ryby. Nie wiedziałam o tym! Dzięki za Twoje wszystkie rady. Spróbuję je wprowadzić do swojego życia. 🙂

Translate »
1
0
Would love your thoughts, please comment.x