Relaks po obiedzie – jak urozmaicić czas rodziny?

Autor Artykuł sponsorowany

Czas spędzony wspólnie z najbliższymi jest niezwykle cenny. Na co dzień zazwyczaj nie mamy go wystarczająco dużo. Wspólne posiłki to momenty w ciągu dnia, które dają nam chwilę wytchnienia. Jak wykorzystać czas po obiedzie, by pobyć razem nieco dłużej?

Rodzinne gry i zabawy

Szkoła, praca, obowiązki – codziennie każdy z nas za czymś pędzi, musi coś natychmiast zrobić lub posiedzieć nad czymś jeszcze trochę dłużej. Przez codzienny pęd gubimy to, co powinno być na pierwszym miejscu, czyli czas spędzony z bliskimi, rozmowy. Warto czasem się zatrzymać i skupić na swojej rodzinie.

Posiłki, które razem przygotowujemy i jemy, są do tego świetną okazją. Aby po obiedzie nie wracać zbyt szybko do rutyny, warto zaproponować coś, co pozwoli trochę dłużej nacieszyć się towarzystwem swoich bliskich. Jak to zrobić, by nie leżeć jedynie bezczynnie na kanapie przed telewizorem?

Świetną rozrywką mogą stać się na przykład gry planszowe czy karciane. Zaangażują wszystkich członków rodziny, od najstarszych po tych całkiem małych. Choć początkowo mogą wydawać się mało ekscytujące, w trakcie przekonasz się, że każdego całkowicie pochłoną. Podobnie sprawdzą się również puzzle. Możecie wspólnie główkować, dopasowywać elementy, a na koniec stworzyć ozdobę, która na przykład zawiśnie w salonie jako piękny obraz.

Wspólne wyjścia

Nikt nie mówi, że musicie spędzać wspólny czas jedynie w domu! To najprostsze rozwiązanie, które można zastosować niemal przy każdej wolnej chwili. Jeśli jednak macie nieco więcej czasu do zagospodarowania na wspólne wrażenia, wybierzcie się gdzieś razem! Może to być wizyta w kinie na filmie familijnym albo w teatrze na dobrej komedii. Wspólne obcowanie z kulturą da wam wiele tematów do rozmów i dyskusji.

Dobrym pomysłem będzie także różnego rodzaju aktywność fizyczna. Możecie udać się na wycieczkę rowerową po lesie lub wzdłuż ścieżek rowerowych, których do tej pory jeszcze nie znaliście. Jeśli pogoda nie dopisuje na rowerowe wojaże, spróbujcie pójść na basen! To świetna zabawa, a przy okazji bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Gdy nadejdzie zima, idealną rodzinną rozrywką będzie wizyta na lodowisku – śmiechom nie będzie końca, słowo!

Jeśli jednak te pomysły do was nie przemawiają, a siedzieć w domu też nie chcecie, wybierzcie się po prostu na wspólny spacer. Dobrym pomysłem będą także odwiedziny u przyjaciół czy dziadków – dbanie o relacje z bliskimi jest naprawdę ważne.

Rozwijanie pasji z rodziną

Jedno z Was chodzi na treningi judo? A może lubi jeździć konno? To świetnie! Dlaczego by reszta rodziny miała nie spróbować swoich sił w jednej z tych dyscyplin? To bardzo dobry sposób na spędzenie razem kilku chwil, a na dodatek pozwoli Wam lepiej się poznać i otworzyć przed sobą.

Ale co w przypadku, gdy nie wszyscy są zainteresowani lub nie mają możliwości, by stanąć na macie lub wsiąść na konia? Spróbujcie znaleźć coś, w czym wszyscy będziecie czuć się dobrze. Może jakiś sport drużynowy? Albo rękodzieło? Jest naprawdę bardzo dużo aktywności, które możecie razem odkrywać.

Przejrzyjcie oferty w Waszym mieście – na pewno znajdą się jakieś zajęcia, które mogą zaangażować wszystkich członków rodziny. Wspólne robienie postępów, poznawanie czegoś nowego może być naprawdę świetnym pomysłem na poobiednią rozrywkę. Może w końcu spędzanie czasu z rodziną wejdzie w Waszą rutyną i stanie się pozytywnym nawykiem?

Zaplanujcie swój wolny czas z wyprzedzeniem!

Czasami trudno jest zorganizować czas tak, by wszystkim pasował konkretny termin. Jednak dla chcącego, nic trudnego! Usiądźcie razem i zastanówcie się, kiedy najlepiej będzie urządzić wspólne wyjście. Możecie zerknąć też na repertuary kin, teatrów czy filharmonii i umówić się na konkretny termin. Wtedy łatwiej będzie Wam się zorganizować i nie będzie obawy, że plany zakończą się fiaskiem.

To też dobry pomysł, jeśli nie wiecie, co chcielibyście wspólnie robić. Możecie dowiedzieć się, czy w najbliższym czasie dzieje się coś ciekawego w Waszej okolicy. Może szykuje się jakiś koncert albo spotkanie autorskie? Warto na bieżąco sprawdzać lokalne nowinki, by móc skorzystać z organizowanych wydarzeń wspólnie ze swoimi bliskimi.

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x