Zalety kuchni na wymiar

Autor materiał zewnętrzny

Kuchnia stanowi bardzo ważną część każdego domu. Nic więc dziwnego, że staramy się ją ładnie i funkcjonalnie zaaranżować. Aby osiągnąć taki efekt, warto postawić na meble kuchenne na zamówienie.

Jak powinna wyglądać praktyczna kuchnia?

Praktyczna i wygodna kuchnia to miejsce, gdzie bez problemów możemy przygotowywać posiłki oraz je konsumować. W każdej kuchni powinny znaleźć się takie sprzęty jak: lodówka, kuchenka, zlew, zmywarka. Niezbędna jest też odpowiednia przestrzeń robocza i dużo miejsca do przechowywania. Aranżując kuchnie, trzeba także wybrać dobrą podłogę, czyli taką, która będzie bezpieczna i łatwa do sprzątania.

Duże znaczenie dla funkcjonalności kuchni będzie miało także oświetlenie. Należy je dobrać szczególnie starannie, wtedy gdy kuchnia nie posiada okna. Najważniejszą część kuchni stanowią zawsze meble i w tym miejscu warto podkreślić liczne zalety kuchni na wymiar.

Kiedy warto postawić na meble na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar na polskim rynku obecne są od kilkunastu lat. Myli się jednak każdy, kto sądzi, że ich zakupy powodowane są jedynie modą. Bardzo szybko można wskazać liczne zalety kuchni na wymiar.

Tego typu meble pozwalają na dużą dowolność w projektowaniu wnętrz. Poleca się je szczególnie do pomieszczeń trudnych, czyli takich, które posiadają skosy albo wnęki. Będą one niezastąpione także w przypadku kuchni bardzo małych, niskich i nieregularnych. Dzięki takim meblom możemy zakryć wszystko to, co chcemy, na przykład rury instalacyjne.

Nawet gdy kuchnia jest bardzo mała, można zaprojektować całe ciągi szafek, które wypełnią dostępną przestrzeń. Dzięki meblom na wymiar poprawimy także funkcjonalność kuchni, stosując szafki typu cargo, schowki oraz wygodne szuflady, w których na przykład umieścimy pojemniki do segregacji śmieci.

Myśląc o tym, jakie zalety kuchni na wymiar są dla nas najistotniejsze, warto pamiętać, że tego typu meble wykonuje się z materiałów o dużo wyższej jakości niż ma to miejsce w przypadku masowo produkowanych mebli przewidzianych dla marketów budowlanych.

Co zyska nasza kuchnia dzięki meblom na wymiar?

Choć koszt mebli na wymiar jest nieco wyższy od zakupu gotowych zestawów, to z pewnością warto wybrać takie rozwiązanie. Dzięki niemu w pełni wykorzystamy dostępną przestrzeń i otrzymamy kuchnię, która będzie idealnie pasowała do naszych preferencji. Wspólnie z doświadczonym projektantem można stworzyć kuchnię, w której to my zdecydujemy, gdzie umieścimy poszczególne szafki, sami wybierzemy blat, fronty, uchwyty…albo wybierzemy fronty bezuchwytowe.

Tego typu meble pozwalają nam zabudować wszystkie sprzęty, dzięki czemu kuchnia zyskuje na lekkości. Gdy mamy bardzo małą kuchnię i czujemy, że ilość miejsca do przechowywania może być niewystarczająca, będziemy mogli wykonać zabudowę pod sam sufit. Tam, gdzie dostęp do przedmiotów będzie trudny, możemy zastosować liczne ułatwienia przewidziane dla głębokich szafek.

Dodatkowym atutem takiej kuchni może być wkomponowanie ciekawego oświetlenia, które będzie idealnie współgrać z całością.

Więcej informacji znajdziecie na interio-meble.pl
0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
3 lat temu

Nie wyobrażam sobie tak ważnego miejsca w moim domu – życiu z meblami niespersonalizowanymi. Meble na wymiar to podstawa. Mogę dopasować je do własnych potraw i dla własnej wygoty

Sylwia
Sylwia
3 lat temu

U mnie wszystkim zajęła się firma Em-Meble z Radomska. Meble są wysokiej jakości i świetnie wyglądają.

KingaL
1 rok temu

Przyznam się szczerze, że długo zastanawiałam się nad tym, jakie meble wybrać do swojej kuchni. Ma ona dość nietypowy wymiar. W dodatku mam niskie sufity, więc nie każde meble podwieszane, by się u mnie sprawdziły. Na szczęście zdecydowałam się na takie same rozwiązanie, czyli zaprojektowanie kuchni pod wymiar i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Dzięki temu każdy cm mojej kuchni został odpowiednio zagospodarowany. 🙂

Translate »
4
0
Would love your thoughts, please comment.x