Robot planetarny GOTIE GMP-1300W

Autor Artykuł sponsorowany

Już dobrych kilka tygodni w moim posiadaniu jest robot planetarny Gotie GMP-1300W. Jakie mam zdanie na jego temat po dłuższym czasie użytkowania?

Robot planetarny marki Gotie GMP-1300W od razu wpadł mi w oko, o tym już Wam wspominałam. Testowanie tego urządzenia sprawiło mi wielką przyjemność aż zapragnęłam go mieć. Pozostał ze mną ten robot i tak naprawdę po dłuższym czasie mogę dopiero potwierdzić lub zaprzeczyć moim wcześniejszym opiniom na jego temat.

Okoliczności w domu sprawiły, że poddałam go niechcący chyba największej próbie wytrzymałości. W ciągu jednego dnia robot przygotował ciasto na pierogi, sernik, ubijał pianę z białek. Przygotował wiele rzeczy, które musiałabym zrobić ręcznie.
Byłam ciekawa jak poradzi sobie z dość gęstym ciastem na pierogi. Zamontowałam hak, dodałam składniki do misy, opuściłam mieszadło i przykryłam pokrywą. Ustawiłam bieg na nr 3 i zajęłam się swoimi obowiązkami. Nie obawiałam się, że misa z ciastem „odfrunie”, ponieważ jest mocowana do urządzenia na zatrzaski. Byłam pod wielkim wrażeniem efektu końcowego. Hak idealnie wyrobił ciasto i pozostało mi tylko je rozwałkować i wkroić krążki na pierogi.

Przy przygotowywaniu sernika sprawa wyglądała nieco inaczej. Z racji, że to był sernik chałwowy, to najpierw połączyłam ser z nierozkruszoną chałwą. Używając takiego sprzętu nie trzeba wcześniej blendować chałwy.
Zazwyczaj wiercę ser, a następnie dodaję sztywną pianę z białek i delikatnie mieszam. Tu poszłam na skróty, ponieważ zmieniłam tylko mieszadło i podstawiłam własną miskę z białkami do ubicia. Później już szpatułką delikatnie połączyłam pianę z masą serową w misie blendera. Po co brudzić następną dużą miskę, jeśli ta od robota ma 6,5l pojemności.


Przygotowanie ciasta drożdżowego to „bułka z masłem”. Korzystając z robota planetarnego dodaje wszystkie składniki jednocześnie łącznie z drożdżami, włączam robot na bieg nr 3 i mam gotowe, pięknie wyrobione ciasto. Zerknijcie jak cudownie mi wyrosło.

Piana z białek, można zapomnieć o ręcznym ubijaniu, ponieważ tu samo się robi.

Robot może nie jest najmniejszy, ale nie spotkałam nigdzie mniejszego, nawet na tych wyższych półkach. Jak do tej pory używałam go wiele razy i ma mój wielki plus i obietnicę, że mogę go szczerze polecić osobie, która się zastanawia nad wyborem takiego pomocnika do kuchni. Nie jest drogi, to następna zaleta.
Robot planetarny marki Gotie właściwie ma dwie najważniejsze zalety: funkcjonalność i świetną cenę, a dodam jeszcze, że ma również i trzecią, ponieważ robiąc zakupy na w sklepie internetowym https://gotieshop.pl/ na hasło GOTIEPZF otrzymasz rabat -15%.
Mam na oku jeszcze kilka rzeczy z tego sklepu, ale nie wszystko na raz, pomalutku 🙂

Zachęcam gorąco zerknąć na stronkę sklepu, z pewnością znajdzie się ktoś, kto doradzi i pomoże w wyborze.

Lidka

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x