Kuchnia pełna warzyw – o mojej książce

Autor Pieprzyć z Fantazją

Siedem lat od powstania bloga Pieprzyć z Fantazją narodziła się moja pierwsza książka „Kuchnia pełna warzyw”.

Na początku był….blog

Moje gadulstwo i ciekawość smaków a nawet włóczykijstwo za nowymi smakami doprowadziło do tego, że zaczęłam swoje ochy i achy przelewać na swoim blogu. Wydaje mi się, że moi bliscy mieli już serdecznie dość mojego gadulstwa o jedzeniu. To że zaczęłam pisać tu na stronie to właściwie dzięki koledze, który namówił mnie do stworzenia FP…ale że ja nie wiedziałam co z czym się je, to niechcący kliknęłam „utwórz blog”. No było zabawnie kiedy powiedziałam co zrobiłam. Tak też zaczęło się moje pisanie tu.

Małymi kroczkami poprzez prasę i TV

Przez siedem lat pisałam, ale także uczyłam się pisania przepisów by były zrozumiałe, fotografowania jedzenia, kontaktu z ludźmi w tym kulinarnym świecie. Blog przechodził renowacje, remonty itp. I dzisiaj wygląda jak go widzicie. Przez te siedem lat miałam okazję publikować w czasopismach, brać czynny udział w warsztatach kulinarnych, występować w regionalnej TVP3 Lublin oraz poznałam wielu fantastycznych ludzi. To wszystko było dla mnie cennymi lekcjami.

Książki pachną cudownie!

Z natury, od dzieciństwa jestem molem książkowym. Zapach druku, papieru to zawsze było coś, co pachniało przyjaźnią, ciepłem, ukojeniem, dobrym snem. Wychowałam się z książkami właściwie. Pisanie dla mnie zawsze było przyjemnością i nie sprawiało mi kłopotu. W dzieciństwie wierszyki czy opowiadania do szkolnych gazetek, opowiadania konkursowe, pisanie do poduszki. A tego było sporo. Zawsze lubiłam lekcje języka polskiego a moje wychowawczyni – polonistka była dla mnie jak siostra czy przyjaciółka. Do dzisiaj mamy świetny kontakt i wiem, że czyta mojego bloga. Pani Antonino <3 !

Moje wpisy na blogu na początku również wyglądały inaczej i trochę żałuję, że usunęłam lub edytowałam treść dla jej skrócenia do konkretów. Jednak wydarzyło się coś, gdzie już aż tak bardzo nie musiałam tego robić.

Moja książka pachnie cudownie!

24 stycznia odbędzie się premiera mojej pierwszej książki! Kuchnia pełna warzyw to właśnie skutek pisania strony w internecie. Jestem przeszczęśliwa mogąc podzielić się właśnie w taki sposób z Wami moją pracą. Dzięki Wydawnictwu RM udało mi się wydać książkę i już w styczniu można ją kupić – tu link do strony, na której można kupić.
Kuchnia pełna warzyw odbyła ze mną długą podróż. Jej pisanie zajęło mi trochę więcej czasu niż chciałam, ale pewnych rzeczy nie można zaplanować i dopiąć na ostatni guzik chociaż bardzo się chce. Znajdziecie w tej książce przepisy nasze rodzime polskie, z różnych stron świata oraz moje autorskie. Nie chciałam, żeby pewne przepisy zaginęły gdzieś w czeluściach internetu i dlatego wszystkie możecie trzymać teraz w swoich rękach! Przepis na ogórki kiszone to mój czarny koń wśród przepisów. Placek cebulowy mojej babci, czy bolani afgańskie to są smaki, które warto zachować ze względu na smak i prostotę. Wiele innych, które mam nadzieję przypadną Wam do smaku. Moja książka pachnie nie tylko drukiem i papierem, bo poczujecie w niej zapach przygotowywanych potraw!

Moją książkę patronatem objęły:

Beszamel.pl
Hello Zdrowie
Publicate.

Cieszę się, że pozostanie jakaś pamiątka dla moich bliskich, ukochanej córki i dla Was – czytelników. Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z lekturą i z nadzieją, że książka przeze mnie napisana będzie miała plamy i posklejane kartki świadczące o używaniu <3

Lidka

0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x