Co robić w weekend w stolicy?

Autor materiał zewnętrzny

Warszawa, jako jedno z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce może się pochwalić bardzo dużą liczbą fascynujących atrakcji dla każdego, od małych dzieciaków, przez podróżników spragnionych pięknych budowli aż po historyków, którzy swe pierwsze kroki skierują w stronę muzeów. Warszawa to miasto tętniące życiem, wszyscy są tam zabiegani, jednak jeśli spojrzymy na stolicę Polski z perspektywy turysty, z dużym prawdopodobieństwem zakochamy się w niej od pierwszego wejrzenia. Poniżej zaprezentowane są najlepsze rzeczy, które możemy zrobić w stolicy w czasie weekendu.

Najsłynniejsze muzea w Polsce

Warszawa może pochwalić się bardzo szeroką ofertą muzeów, które poszerzą horyzonty każdego odwiedzającego. Wśród najpopularniejszych muzeów można zdecydowanie wymienić muzeum Powstania Warszawskiego oraz muzeum Polin. W pierwszym z tych muzeów odbędziemy podróż w czasie do okresu Powstania Warszawskiego, które miało miejsce w 1945 roku. Muzeum w znakomity sposób oddaje klimat tamtych czasów, przez co poczujemy się, gdybyśmy faktycznie znaleźli się w tamtym czasie. Muzeum zachwyca wieloma realistycznymi atrakcjami jak przejście przez tunel, który stanowił część systemu tunelów, przez które po całym mieście przemieszczali się powstańcy. Muzeum Polin to natomiast kompleksowa dawka wiedzy o Żydach, od momentu ich przybycia na ziemie Polskie, przez okres rozkwitu i dobrobytu aż po II Wojnę Światową i tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w obozach koncentracyjnych. Wśród innych ciekawym i niebanalnych muzeów warto wspomnieć o muzeum PRL, muzeum wódki czy muzeum Neonów. Dla najmłodszych turystów stolica również ma do zaoferowania pełne atrakcji Centrum Nauki Kopernik, gdzie na własnej skórze poznamy szereg ciekawych informacji z dziedziny nauki i sami będziemy mieli okazję wykonać kilka eksperymentów.

Atrakcje w centrum Warszawy

Warszawa od wielu lat kojarzy się wszystkim turystom z najbardziej charakterystycznym budynkiem stolicy – Pałacem Kultury. Powstały w połowie XX wieku budynek można zwiedzić, a nawet wjechać na taras widokowy umiejscowiony na 30 piętrze. Po wizycie w Pałacu Kultury warto przenieść się na Stare miasto, które zostało w całości wpisane na listę UNESCO. Przepiękne odbudowane kamienice, Zamek Królewski i klimatyczne wąskie uliczki wprowadzą nas w błogi nastrój. To właśnie na środku Starego Miasta ulokowana jest słynna Kolumna Zygmunta III Wazy. W pogodne, ciepłe popołudnie warto wyjechać z centrum i udać się do jednego z najpopularniejszych parków w Polsce. Mowa tu oczywiście o Łazienkach Królewskich, będących doskonałym przykładem, jak w dużym mieście dba się o piękne pomniki natury. W samym centrum parku położony jest Pałac, będący rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Pamiętajmy o tym, by również coś zjeść

Warszawa to nie tylko zwiedzanie, ale też doskonała kuchnia. W centrum Warszawy do wyboru mamy dziesiątki restauracji z każdego regionu świata. Szczególnie warta polecenia jest kuchnia Włoska w Warszawie, gdzie niejednokrotnie wszystkie produkty są sprowadzane bezpośrednio ze słonecznych Włoch. Nic nie podsumowuje dnia spędzonego na zwiedzaniu miasta tak, jak przyjemny posiłek, więc wybierz odpowiednią restaurację i ciesz się dniem.

Artykuł powstał we współpracy z Gniazdo-smaku.pl
0 0 votes
Article Rating

Możesz również lubić

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x